WĘDKARSKIE RODEO ZAMOŚĆ 2018 "Złowić byczka"

Aktualności | 2018-06-02 | Publikujący: Koło PZW "Wiarus"

Międzynarodowy Dzień Dziecka nad Zalewem Zamojskim

logo

Wędkarskie Rodeo Zamość 2018 - „Złowić byczka” to zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Impreza realizowana była w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorem było Stowarzyszenie Wspólny Zamość, Polski Związek Wędkarski Okręg Zamość oraz Koło PZW WIARUS w Zamościu. Zawody odbyły się 27 maja 2018 r. nad Zalewem w Zamościu.

Celem głównym organizatorów wydarzenia rekreacyjno-sportowego był rodzinny, aktywny wypoczynek w atmosferze rywalizacji sportowej oraz popularyzacja: sportów wędkarskich, Zalewu Zamojskiego i miasta Zamość.
Celem dodatkowym było ograniczenie w Zalewie Zamojskim populacji sumika karłowatego (łac. Ictalurus nebulosus) – potocznie zwanego byczkiem lub koluchem, eliminowanego decyzjami prawnymi (U. 2001, Nr 138, poz. 1559, par. 8) ze środowiska wodnego w trosce o to środowisko.

W zawodach uczestniczyło 57 dzieci w wieku od 5 do 16 lat z zamojskiego Okręgu PZW. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez: firmę Konger, Salon Wędkarski Salmo, Sklep Wędkarski Katarzyna Paluch. Najlepszym zawodnikom Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk wręczył złote i srebrne puchary a dla czwórki najmłodszych uczestników Wędkarskiego Rodeo, od firmy Verona cafe Ristorante, voucher o wartości 50 zł.

Po zakończeniu zawodów uczestnicy wspólnie biesiadowali racząc się przysmakami z grilla ufundowanymi przez JBB Bałdyga, pieczywem z piekarni Kucharscy, wypiekami cukierniczymi firmy Smakołyk a dla schłodzenia emocji - lodami.

Imprezę prowadziła Kasia Figura a do zabawy przygrywał Zespół Muzyczny SYSTEM.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, darczyńcom i organizatorom za wszystko co uczynili jako Dorośli - Dzieciom.

Zapraszamy za rok!

Filmową relację z Wędkarskiego Rodeo Zamość 2018 można obejrzeć tutaj:

Fotorelację można zobaczyć tutaj:

Nasze zdjęcia w zakładce: Nasze galerie - Wędkarskie Rodeo Zamość 2018.